Generowanie nowego JPK_VAT w systemie Progman Rozrachunki

Bezpłatne szkolenie z nowych funkcji systemu.

29 września 2020 r., godz. 10:00

Generowanie nowego JPK_VAT w systemie Progman Rozrachunki 

Obowiązek stosowania nowego pliku JPK_VAT (deklaracja + ewidencja) wchodzi w życie 1 października. Jednak już 30 czerwca ukazała się aktualizacja programu Progman Rozrachunki, zawierająca pierwszy pakiet zmian z uwzględnieniem nowego JPK, tj:

 • Przypisanie do towaru/usługi kodu GTU,
 • Zdefiniowanie odpowiednich oznaczeń w dokumentach sprzedażowych i zakupowych.

Biorąc pod uwagę prośby naszych użytkowników, wdrożenie kompleksowej obsługi nowej struktury pliku JPK_VAT z częścią deklaracyjną w Progman Rozrachunki zostało podzielone na etapy.

Drugi etap wdrożenia nowego JPK daje możliwość przygotowania w bardzo prosty sposób (jednym kliknięciem!) pliku JPK_VAT, który obejmuje część zarówno deklaracyjną i ewidencyjną. W tej wersji zostały również uwzględnione takie zmiany jak:

 • Rozbudowanie rejestrów zakupu i sprzedaży o niezbędne oznaczenia związane z ewidencją dokumentów wg nowych zasad,
 • Eksport przygotowanego JPK_V7M/K do pliku xml (zgodnego z nową strukturą),
 • Import z systemów zewnętrznych pliku JPK_V7M/K oraz na jego podstawie przygotowanie rejestrów zakupu i sprzedaży
 • Możliwość podglądu przygotowanego pliku JPK_V7M/K
 • Obsługa korekt pliku JPK_V7M/K

Powyższe zmiany nie wpłyną negatywnie na przygotowanie deklaracji VAT i JPK w strukturze obowiązującej do 30 września 2020 roku.

Jakie korzyści niesie za sobą etapowość wdrożenia dużych zmian w systemie Progman Rozrachunki?

 • mniejsza ilość nowych informacji do przyswajania w krótkim czasie,
 • dłuższy okres na zapoznanie się z nowymi funkcjonalnościami,
 • dłuższy czas na wniesienie uwag/poprawek, które mogą być uwzględnione jeszcze przed obligatoryjnym terminem złożenia pliku JPK z częścią deklaracyjną. Dzięki czemu zmniejszone zostanie ryzyko popełnienia błędów.
Obecnie pracujemy nad kolejnymi aktualizacjami Progman Rozrachunki, w których m.in. umożliwimy eksport i wydruk nowej struktury pliku JPK. W przyszłości ukaże się również wersja zawierająca funkcjonalność bezpośredniej wysyłki z programu.
O szczegółach kolejnych aktualizacji programu Progman Rozrachunki i Progman Kontrola Budżetu/Zbiorczy VAT poinformujemy już wkrótce w następnych wydaniach Progman Aktualności.  

Szkolenia:
Bezpłatne szkolenie z nowych funkcji systemu Progman Rozrachunki:
"Generowanie nowego JPK_VAT "

 • 29 września 2020 r., godz. 10:00
W drugim etapie wdrażania zmian do systemu Progman Rozrachunki zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online. Podczas webinaru nasz ekspert pokaże sposób ewidencji dokumentów zakupu i sprzedaży z uwzględnieniem nowych elementów JPK_VAT oraz jak szybko i skutecznie wygenerować i podejrzeć przygotowany plik.

Zapisz się bezpłatnie »

Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Prelegenci:

Joanna Budzich

Absolwentka kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim. Jako Junior Product Manager pracuje nad rozwojem systemów finansowo-księgowych uwzględniając potrzeby i wymagania klientów.

Na co dzień zajmuje się również wsparciem merytorycznym w zakresie obsługi programów. Z entuzjazmem i zaangażowaniem prowadzi szkolenia zarówno online jak i stacjonarne. Obecnie poszerza swoje zainteresowania o tematykę zarządzania projektami. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Biega, ćwiczy oraz stawia pierwsze kroki w salsie. 


Dawid Suprynowicz

Posiada wykształcenie kierunkowe w zakresie finansów i rachunkowości, które zdobył na Uniwersytecie Gdańskim. Codzienny kontakt z Klientami oraz uczestniczenie w procesie wsparcia posprzedażowego bezpośrednio przekłada się na jego relewantny udział w rozwoju systemów finansowo-księgowych. Regularnie prowadzone szkolenia oraz wdrożenia dla jednostek sektora finansów publicznych nieustannie poszerzają jego doświadczenie. Stanowi ono uzupełnienie bogatej wiedzy merytorycznej
z zakresu finansów oraz księgowości. Prywatnie osoba energiczna, emanująca pozytywną energią.


W wolnych chwilach koncentruje się na samodoskonaleniu poprzez regularne uprawianie sportu, w szczególności podnoszeniu ciężarów. Interesuje się również beletrystyką kryminalną i sensacyjną.

Aktualizacje:

Progman Rozrachunki (2020-06-30)
When you have to be right