Co po prawie?

Zapraszamy na wyjątkowy wywiad z cenionymi prawnikami, których historie z pewnością zainspirują przy wyborze ścieżki zawodowej.

18 listopada 2020 r., godz. 10:00

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Co po prawie?
Niezależnie od tego czy jesteś świeżo upieczonym studentem prawa czy przygotowujesz w tym roku pracę magisterską, z pewnością często zastanawiasz się, co dalej...Co będę robić po studiach prawniczych? Rozpocząć aplikację i pracować w kancelarii czy szukać innej interesującej oferty dla absolwenta prawa? A może masz już sprecyzowane plany, ale nie jesteś pewny, jak w ogóle zabrać się do realizacji swoich marzeń? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań, zapraszamy na wyjątkowy wywiad z cenionymi prawnikami, których historie z pewnością zainspirują Was przy wyborze ścieżki zawodowej. Nasi goście też studiowali kiedyś prawo, jednak wybrali odmienne ścieżki kariery – tradycyjną oraz nieco bardziej alternatywną.

Prowadzący:
Małgorzata Surdek 
Adwokat, partner kierujący Zespołem Postępowań Spornych w międzynarodowej Kancelarii CMS Cameron McKenna. Reprezentuje klientów jako pełnomocnik w arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz przed sądami powszechnymi, szczególnie w sporach budowlanych, z zakresu zamówień publicznych,  ochrony konkurencji i konsumentów, własności intelektualnej, roszczeń z tytułu umów ubezpieczenia i innych umów handlowych. Jest również arbitrem w postępowaniach administrowanych przez krajowe i międzynarodowe instytucje arbitrażowe oraz w arbitrażach ad hoc.  
Ukończyła prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, roczne studia podyplomowe z prawa Unii Europejskiej w King’s College, University of London oraz dwuletnie studia podyplomowe z międzynarodowego arbitrażu handlowego w Queen Mary College, University of London.

Wojciech Wiewiórowski 
Doktor nauk prawnych, Europejski Inspektor Ochrony Danych (EDPS) i adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych - GIODO (2010-2014) i Zastępca EDPS (2014-19). W latach 2006-2010 doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji a następnie dyrektor Departamentu Informatyzacji MSWiA. Naukowo zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami polskiego i europejskiego prawa nowych technologii, przetwarzaniem i bezpieczeństwem informacji, ochroną danych osobowych, informatyzacją administracji publicznej oraz zagadnieniami rozwoju systemów informacji prawnej.
Aby otrzymać dostęp do szkolenia wypełnij formularz:
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

When you have to be right